Kwaliteiten en vaardigheden

Volgen en begeleiden van vaardigheden en kwaliteiten bij leerlingen
Een set instrumenten
SLO heeft in de afgelopen jaren met en voor de vernieuwingsscholen UniC en !mpulse gewerkt aan een instrumentarium dat de ontwikkeling van leerlingen (qua persoonlijke kwaliteiten) kan volgen. Wat begon met het kwaliteitenspel is inmiddels uitgebreid met een ontwikkelingslijn en andere hulpmiddelen.
Het ontwikkelde materiaal is ook bruikbaar voor andere scholen die leerlingen willen begeleiden bij vaardigheden als zelfstandig leren, samenwerken en communiceren.
Centraal staat een kwaliteitenspel dat helemaal geënt is op die kwaliteiten die de school belangrijk vindt in de ontwikkeling van de leerling. Het kwaliteitenspel is als Worddocument beschikbaar, zodat iedereen zijn eigen selectie van vaardigheden en kwaliteiten kan maken.